Obrzycko  29-31 marca 2019
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - FOTORELACJA. To był bardzo energetyczny weekend. Uczestnicy warsztatów "Magia Światła" które odbyły się w Domu Pracy Twórczej i Wypoczynku UAM w Obrzycku znają już zasady pracy w studio, a światło błyskowe nie ma dla nich tajemnic. Znakomite efekty uzyskiwaliśmy fotografując szkło w jasnej i ciemnej tonacji. Był wschód słońca, wnętrza Pałacu w Kobylnikach, drewniany zabytkowy kościół w Słopanowie i polichromie zdobiące jego wnętrze. To była potężna dawka teorii i praktyki! Nie zabrakło oczywiście nocnych rozmów o fotografii. Jako organizator warsztatów dziękuję Krzysztofowi Ślachciak z "Luminix  fotografia reklamowa" za profesjonalne szkolenie. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!
Nadwarciański Park Krajobrazowy 5-7 października 2018
PLENER FOTOGRAFICZNY - FOTO RELACJA. Organizator - Piotr Zarówny. Gość specjalny - Paweł Kosicki. To był piękny fotograficzny weekend z wymarzoną pogodą! Realizowaliśmy zaplanowane ćwiczenia, skupiając się na kolorze. Wschód słońca i poranne mgły zostały zamówione już pół roku wcześniej :) Pałacowa piwnica okazała się wyśmienitym miejscem do wykonania portretów. Miłą niespodzianką na naszym szlaku w Nadwarciański Park Krajobrazowy było pole słoneczników. Uczestnicy pleneru "SIŁA KOLORU" otrzymali potężną dawkę słońca i energii do dalszych fotograficznych poszukiwań. Krótka fotorelacja poniżej. 
Lwów 18-25 maja 2018
WYPRAWA FOTOGRAFICZNA - FOTO RELACJA. Prowadził Piotr Zarówny. Potężna dawka fotografii ulicznej z architekturą najwyższych lotów. Nie zabrakło dobrej kawy i wiśniówki. Odwiedziliśmy miejsca bardzo znane i te nieco mniej. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki miasta:  budynek Opery Lwowskiej, kamienice starego rynku, Katedrę Ormiańską, cmentarz Orląt Lwowskich. Rzuciliśmy okiem na panoramę miasta z Ratusza. Przejechaliśmy się lwowskimi tramwajami, odwiedziliśmy bazar staroci. Poczuliśmy klimat starego Lwowa. Magiczny klimat tego wciąż wieloetnicznego miasta utrwaliliśmy na fotografiach realizując program moich autorskich warsztatów fotograficznych.
Straduń k/Trzcianki  20-22 kwietnia 2018
PLENER FOTOGRAFICZNY - FOTO RELACJA. Organizator - Piotr Zarówny. Gość specjalny - Andrzej Biegowski i Henryk Król.Wschód słońca, długie spacery, rozmowy i spotkania z fotografami, dużo informacji i indywidualne wskazówki. Tak w skrócie można opisać dwa dni, które spędziłem z uczestnikami prowadzonego przeze mnie pleneru fotograficznego. Na plener fotograficzny zaprosiłem dwóch fotografów. Andrzej Biegowski - fotograf, regionalista z okolic Trzcianki. Wprowadził nas w temat fotografii krajobrazu przyrody. Henryk Król pokazał uczestnikom podstawowe zasady wykonania portretu od reportażu po fotografię inscenizowaną (stylistyka, oświetlenie, nastrój). Uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystać lampy studyjne. Omówiliśmy zdjęcia portretowe znanych fotografów polskich i wykonaliśmy ćwiczenia pod okiem fotografa.
Warsztaty fotograficzne na Cyprze /  foto relacja w przygotowaniu
Back to Top