WARSZTATY FOTOGRAFII KREATYWNEJ
Ciążeń /  Nadwarciański Park Krajobrazowy 9-10 listopada 2019
Organizator: Piotr Zarówny  / Gość specjalny: Krzysztof Ślachciak
Jesienna edycja warsztatów Fotografii Kreatywnej już za nami. Warsztaty skierowane były do wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoją pasję i fotograficzne umiejętności. Piękne wnętrza Pałacu w Ciążeniu tworzyły doskonały klimat do ćwiczeń w realizowaniu programu zajęć. Robiliśmy zdjęcia portretowe i zdjęcia architektury wykorzystując światło naturalne i oświetlenie studyjne. Oglądając zdjęcia znanych fotografów, przy lampce wina prowadziliśmy do późnych godzin nocnych inspirujące dyskusje. Warsztaty to również poznawanie innych punktów widzenia. W niedzielny poranek słońce zgotowało nam gorące pożegnanie, najpierw na marinie w Lądzie, a później na wydmach śródlądowych. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!
WYPRAWA FOTOGRAFICZNA DO LWOWA / RELACJA W PRZYGOTOWANIU
14-18 października 2019
Organizator i prowadzący: Piotr Zarówny 
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - "MAGIA ŚWIATŁA"
Obrzycko / 29-30-31 marca 2019
Organizator: Piotr Zarówny / Gość specjalny: Krzysztof Ślachciak
To był bardzo energetyczny weekend. Uczestnicy warsztatów "Magia Światła" które odbyły się w Domu Pracy Twórczej i Wypoczynku UAM w Obrzycku znają już zasady pracy w studio, a światło błyskowe nie ma dla nich tajemnic. Znakomite efekty uzyskiwaliśmy fotografując szkło w jasnej i ciemnej tonacji. Był wschód słońca, wnętrza Pałacu w Kobylnikach, drewniany zabytkowy kościół w Słopanowie i polichromie zdobiące jego wnętrze. To była potężna dawka teorii i praktyki! Nie zabrakło oczywiście nocnych rozmów o fotografii. Jako organizator warsztatów dziękuję Krzysztofowi Ślachciak z "Luminix  fotografia reklamowa" za profesjonalne szkolenie. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!
PLENER FOTOGRAFICZNY - "SIŁA KOLORU"
Ciążeń /  Nadwarciański Park Krajobrazowy 5-7 października 2018
Organizator: Piotr Zarówny / Gość specjalny: Paweł Kosicki
To był piękny fotograficzny weekend z wymarzoną pogodą! Realizowaliśmy zaplanowane ćwiczenia, skupiając się na kolorze. Wschód słońca i poranne mgły zostały zamówione już pół roku wcześniej :) Pałacowa piwnica okazała się wyśmienitym miejscem do wykonania portretów. Miłą niespodzianką na naszym szlaku w Nadwarciański Park Krajobrazowy było pole słoneczników. Uczestnicy pleneru "SIŁA KOLORU" otrzymali potężną dawkę słońca i energii do dalszych fotograficznych poszukiwań. Krótka fotorelacja poniżej. 
WYPRAWA FOTOGRAFICZNA DO LWOWA
18-25 maja 2018
Organizator i prowadzący: Piotr Zarówny 
Potężna dawka fotografii ulicznej z architekturą najwyższych lotów. Nie zabrakło dobrej kawy i wiśniówki. Odwiedziliśmy miejsca bardzo znane i te nieco mniej. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki miasta:  budynek Opery Lwowskiej, kamienice starego rynku, Katedrę Ormiańską, cmentarz Orląt Lwowskich. Rzuciliśmy okiem na panoramę miasta z Ratusza. Przejechaliśmy się lwowskimi tramwajami, odwiedziliśmy bazar staroci. Poczuliśmy klimat starego Lwowa. Magiczny klimat tego wciąż wieloetnicznego miasta utrwaliliśmy na fotografiach realizując program moich autorskich warsztatów fotograficznych.
PLENER FOTOGRAFICZNY 
Straduń k/Trzcianki  20-22 kwietnia 2018
Organizator: Piotr Zarówny  /  Gość specjalny: Henryk Król oraz Andrzej Biegowski
Wschód słońca, długie spacery, rozmowy i spotkania z fotografami, dużo informacji i indywidualne wskazówki. Tak w skrócie można opisać dwa dni, które spędziłem z uczestnikami prowadzonego przeze mnie pleneru fotograficznego. Na plener fotograficzny zaprosiłem dwóch fotografów. Andrzej Biegowski - fotograf, regionalista z okolic Trzcianki. Wprowadził nas w temat fotografii krajobrazu przyrody. Henryk Król pokazał uczestnikom podstawowe zasady wykonania portretu od reportażu po fotografię inscenizowaną (stylistyka, oświetlenie, nastrój). Uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystać lampy studyjne. Omówiliśmy zdjęcia portretowe znanych fotografów polskich i wykonaliśmy ćwiczenia pod okiem fotografa.
Warsztaty fotograficzne na Cyprze /  fotorelacja w przygotowaniu
Back to Top