Nie wsiadaj do byle jakiego pociągu! Zbliża się Blues Express! « Piotr Zarówny
Jesteś tutaj:  Do domu  /   Aktualności  /   Nie wsiadaj do byle jakiego pociągu! Zbliża się Blues Express!

Nie wsiadaj do byle jakiego pociągu! Zbliża się Blues Express!

Nie wsiadaj do byle jakiego pociągu! Zbliża się Blues Express!

Już od ponad dwudziestu lat Blues Express wyrusza z Poznania. Po drodze, na każdej stacji bluesowe kapele witane są jak największe gwiazdy światowej estrady! 12 lipca specjalny pociąg rozpoczyna swoją trasę. Zobaczcie jak było w zeszłym roku!

To naprawdę świetna impreza dla fanów kolei no i bluesa! To nie tylko dobra zabawa, ale także przypomnienie tradycji związanych z bardzo kiedyś ważnym szlakiem kolejowym. Od ponad dwudziestu lat specjalny pociąg wyrusza z Poznania zabierając muzyków, i wszystkich którzy kochają dobrą muzykę no i parowozy. Bo tradycyjnie już wszystkie wagony ciągnie lokomotywa parowa.  

Klimat jest niesamowity, tym bardziej, że na każdej stacji gra inny bluesowy zespół, a trasę można przemierzyć od samego Poznania aż do ostatniej stacji w Zakrzewie. Stacje, które mija Blues Express to Rogoźno Wlkp. Chodzież, Piła, Krajenka, Złotów i Zakrzewo. Widownia to nie tylko pasażerowie Blues Express ale również innych pociągów mijających imprezową lokomtywę no i oczywiście Ci, którzy czekają na kapele na poszczególnych stacjach. Na ostatniej stacji w Zakrzewie następuje bluesowa kuliminacja i dopiero wtedy impreza rozkręca się na dobre. Nad jeziorem Proboszczowskim grają zespoły bluesowe z całego świata co czyni Blues Express jednym z największym festiwali bluesowych w Polsce!