Dolnośląska stolica uśmiechu « Piotr Zarówny
Jesteś tutaj:  Do domu  /   Aktualności  /   Dolnośląska stolica uśmiechu

Dolnośląska stolica uśmiechu

Dolnośląska stolica uśmiechu

Do Wrocławia zawsze wracam bardzo chętnie. Niedaleko, w Oleśnicy jest mój rodzinny dom, a moja żona studiowała we Wrocławiu. W długi weekend postanowiliśmy wybrać się tutaj i polecamy wyprawę do Wrocławia każdemu, kto jeszcze tutaj nie był. My znaleźliśmy się w stolicy uśmiechu, co w polskich miastach zdarza się dość rzadko. Może sprawił to długi weekend, a może jest coś magicznego w tym mieście?

Wrocław (2 z 14)

Z wysokości ponad 100 metrów na pewno można wypatrzyć coś ciekawego, tylko kto tam wejdzie?. Konstrukcja waży 44 tony i ustawiona jest przed Halą Stulecia.

Wrocław (14 z 14)

15 sierpnia jest w Polsce i w krajach europejskich Świętem Matki Boskiej Zielnej. Jest patronką ziemi.  W ten dzień  składa się Maryi ofiary z darów ziemi: zioła, kwiaty, warzywa. Pani Józefa stojąca przed katedrą na Ostrowie Tumskim miała wyjątkowo piękne  bukiety przeznaczone do poświęcenia. Skąd jednak na ziemiach polskich kult Matki Boskiej Zielnej? Ktoś wie?

Wrocław (1 z 14)

W godzinach popołudniowych wrocławski rynek przywitał paradę zabytkowych pojazdów sprzed Drugiej wojny światowej.

Wrocław (5 z 14)

Wrocław (6 z 14)

Naturalnie wymuszona przerwa pozwoliła wszystkim nabrać sił do dalszego zwiedzania.

Wrocław (7 z 14)Wrocław (8 z 14)

Wieczór w okolicach Wyspy Słodowej

Wrocław (9 z 14)

Wrocław (10 z 14)

Ostrów Tumski to najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Rzeka rozgałęziając się na liczne odnogi utworzyła tu wyspy. Jest tu szczególnie uroczo wieczorem.

Wrocław (11 z 14)

Sobotnie przedpołudnie spędziłem w poszukiwaniu doznań estetycznych. Nie zawiodłem się odwiedzając Aulę Leopoldina, która znajduje się w głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wrocław (13 z 14)

 Piętro niżej, w jednej z najbardziej reprezentacyjnych sal Uniwersytetu Wrocławskiego – w Oratorium Marianum (sala muzyczna) rozpoczynała się właśnie próba do piątej edycji Światowego Festiwalu Kontrabasowego. Ja zrobiłem zdjęcia moim faworytom. Na pewno wygrają. Dziękuję za miłe muzyczne spotkanie. Więcej o festiwalu: http://www.worldbassfestival.pl/index.php?lang=pl

Wrocław (12 z 14)